OPEN HOUSE BRNO patří do celosvětové sítě festivalů

Myšlenka festivalu Open House je jednoduchá: představit vynikající, zajímavou architekturu všem a zcela zdarma. Iniciativa Open House nabízí všem zájemcům, aby prozkoumali a diskutovali o hodnotě dobře navrženého prostředí. Open House je pořádán na mnoha místech po celém světě.

Koncept Open House byl založen v Londýně v roce 1992 s cílem podpořit lepší pochopení architektury obyčejnými lidmi. Jádro této myšlenky spočívá v přímém kontaktu s budovou, s její architekturou. Zažít atmosféru samotných budov, které jsou bez finanční motivace dostupné pro všechny, s příležitostí, poznat, přiučit se, diskutovat s odborníky i občany.

„Dobře navržené budovy a veřejné prostory jsou životně důležité pro vytváření a udržování pulzujícího a spravedlivého města a Open House umožňuje širší komunitě, aby se stala informovanější, zapojila se do dialogu a činila informovaná rozhodnutí o prostředí svého budoucího města,“ říká Victoria Thornton OBE, HonFRIBA (Zakladajicí člen Open House London).

S novým mileniem tento jedinečný formát zapojení veřejnosti rezonoval s městy po celém světě a tento organický růst festivalu Open House vedl k vytvoření Open House Worldwide Family v roce 2010. 

Šíření konceptu Open House svědčí o mezinárodním posunu v povědomí veřejnosti o tom, jak města určují, jak žijeme, a o rostoucím zájmu spoluvytvářet obraz jejich města. V době rychlé urbanizace a gentrifikace, kdy jsou otázky týkající se udržitelného designu, veřejného prostoru a bydlení nejvýznamnější, nabízí Open House otevřenější způsob, jak zapojit a pochopit hlasy veřejnosti.

 

Náš tým

Na začátek
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account