2018 Open House single day

Příprava na plnohodnotného festivalu začala bezprostředně po Brno Open Day 2017. Organizační tým se dále rozšířil a začalo dramaturgické plánování možných lokací pro rok 2018. Celkově bylo osloveno více než 65 lokací, ze kterých bylo finálně otevřeno 24. Zájem projevilo více než 70 dobrovolníků, kteří měli možnost provázet aktivně a o otevřených místech načíst předem zajímavé informace a tyto dále předávat, nebo se starat o bezpečnost a orientaci jednotlivých návštěvníků.

Byla oslovena skupina Open House Worldwide, ke zprostředkování zapojení do mezinárodní sítě, jednání o zapojení však probíhala po celý rok 2018. 

Na sociální síti facebook byla založena událost Open House Brno 2018 (ohlasem více než 6300 zájemců). Pod vedením Veroniky Moserové a Terezy Kalábové probíhalo zveřejňování  lokací jak na facebooku, tak na webových stránkách Open House Brno 2018, hostujících na webu GoToBrno.cz.

Pro lokace s nutnou registrací byl otevřen registrační systém, který však těsně po otevření zájemcům pod jejich náporem zkolaboval. Realizována byla také terénní posterová kampaň a byla vyvěšena plachta na Bílém domě. 

Logotypem grafičky Barbory Zemčík byl bílý název akce na černém pozadí čtvercového tvaru. Jednotícím vizuálním prvkem dobrovolníků se stalo černé oblečení, cylindry a placka „dobrovolník OHB“. Byla připravena festivalová brožura shrnující lokace. Pro jednotlivá místa byly připraveny lokační cedule s logem festivalu upozorňující na jednotlivá místa a roll-up postery pro lokace s vysokým počtem očekávaných návštěvníků.

 

Open House Brno 2018 v číslech

24 zapojených budov

120 otvíracích hodin

8181 návštěv

47 Dobrovolníků

7,5 tis. zájemců na Fb

 

 

Na začátek
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account