Open House Brno

Co to znamená být dobrovolníkem na festivalu architektury OPEN HOUSE BRNO? Co od Vás očekáváme? Co jsme si pro Vás připravili?

Je to vcelku jednoduché, během festivalu Open House je možné se o návštěvníky starat aktivně vykládat informace jako "na zámku"  do knihovničky průběžně doplňujeme základní informace, které jsou všem dobrovolníkům k dispozici. Pokud člověk nepreferuje navštěvnickou pozornost a nerad vykládá, je možné pasivně usměrňovat, uvádět hlídat bezpečnost apod.

Dlouhodbě se snažíme o blokové časové rozvržení, 10-14 a 14-18 a sobota/neděle, tak aby ve "volném" čase bylo možné si projít vlastní preferovaná místa,
"dobrovolnické" stránky jsou openhousebrno.info  a dynamicky tam přibývají jednotlivá místa. Našim cílem je mít jako dobrovolník možnost výběru místa působení, a to i v situaci, kcy jěště není finální seznam míst. 

Setkání s dobrovolníky proběhne v týdnu před samotným festivalem, kdy by se celý tým Open House Brno měl podvečer sejít, a bude se domlouvat doba, po kterou je třeba na místě být, tak aby seděla podle Vašich možností, možnosti se střídat s dalšími dobrovolníky, měla by být vyjasněna pravidla pro hosty i dobrovolníky a odpovídat na všechny dotazy.... setkání  je myšleno jako semi-formální, tedy jako pracovní večírek s občerstvením.

Po uzavření míst v sobotu bude opět setkání všech dobrovolníků, tak aby jsme se mohli podělit o zkušenosti, sebrali zpětnou vazbu a domluvili se "co dál"...   tedy už neformální "večírek" v roce 2019 proběhl s ohněm a špekáčky u Arnoldovy vily.


K fungování potřebujeme krom jména dobrovolníka mít v databázi email a telefonní kontakt, které zůstavají v zaheslované datábazi. 
Pokud se dobrovolník přestěhuje, či má jakýkoliv jiný důvod, je možné požádat emailem na dobrovolníTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a nechat konkrétní data smazat.

Pomoc s organizaci je složitější,  každý z nás má svou vlastní práci a děláme akci ve volném čase, s organizací lze pomáhat, jen to není typická práce, kde by Vám někdo stále říkal co je třeba dělat. Pokud do toho máte chuť, zkuste prosím o sobě něco málo napsat, tak abychom Vás nezatěžovali s něčím co by Vám vůbec nešlo ani  Vás nebavilo. 

činnosti: 

1) každá z téměř tří stovek lokací připravují medailonky, krátké texty. Ke každé budově zvlášť se děla, další kompilát delších textů, které lze vykládat na místě, ale není třeba je "redigovat".

2) IT podpora potřebuje neustálou údržbu, pomoc je vítaná piště prosím na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

3) fotografové jsou vždy vítání - jedinou podmínkou je sdílení fotogtafií pořízených na akci, v případě zájmu piště prosím na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

4) anglické překlady - vzníká tým, který připrauje anglické texty a anglickou verzi webu, napište prosím máte -li zájem pomoci Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a dobrovolníTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

5) marketingovou kampaň na facabooku, v printu a tiskových zprávách, zastřešuje TIC... zábavy kopec stačí si vybrat :-) pokud máte zájem pomoci, poště na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Na začátek
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account